Turistika - Skialp v Bratislave: Železná studienka Kamzík - Vetroplach magazin

Skialp v Bratislave: Železná studienka Kamzík

29.01.2015
skialp-v-bratislave-zelezna-studienka-kamzik

Skialp v Bratislave: Železná studienka Kamzík

Niektorí ľudia si chodia pred prácou zabehať, iní zacvičiť. V Bratislave a okolí je možností ako si dobre zašportovať ozaj dosť, no len s tým snehom je to posledné roky horšie a stabilná snehová pokrývka je skôr výnimkou ako pravidlom.

Cez víkend sa sneženie vybláznilo v netypických okresoch ako Galanta, Dunajská Streda, Nové Zámky, Malacky a podobne. Snehu pribudlo aj v Bratislave a na stredu vychádza prvý pekný deň po snežení. Vyrážame trolejbusom v lyžiarkach a nevšímame si nechápavé pohľady.Stretávame sa všetci pod Červeným mostom a autom sa priblížime asi ešte kilometer.

Nalepíme pásy a ukrajujeme prvé metre posneženým lesom. Vyšlapeme až k bufetom pod Kamzíkom a odtiaľ smerom k lanovke a dole starou zjazdovkou, kde ešte v lese vidieť stopy starého vleku.

skialp_na_Kamzíku

Okrem toho, že sme zažili príjemný štart do pracovného dňa sme poskúšali aj novú výstroj od LaSportivy. Lyžiarky Spectre a Spitfire spolu s lyžami RST nám skvelo poslúžili a tešíme sa, že ich preveríme aj naostro na poriadnom skialpe niekde v Tatrách. Overili sme teda lokálne podmienky v Bratislave v miestach, kde sa konal nočný skialpinistický pretek v roku 2013.

Predpoveď na najbližšie dni sľubuje pre Bratislavu teploty prevažne okolo nuly a aj nejaké to sneženie. Termín pretekov je tento rok vyhlásený na utorok tretieho februára, prezentácia od 16,30 a štart približne na 18,00.  Skialp preteky na Kamzíku 

 

Lukáš Stanzel

Fotky Skialp v Bratislave: Železná studienka Kamzík


Súvisiace články:

Diskusia
RE: Skialp v Bratislave: Železná studienka Kamzík
Jano 29.01.2015
Byvali aj casy ked sme tam jazdili vazne preteky-slalom lyziarska Liga. Vyhral dokonca Bratislavak Palo Klein!!!! Dufam,ze vam to vyjde,drzim palce. Jano B.

Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 4494956