Turistika - V. Tatry - Čierny štít - Vetroplach magazin

V. Tatry - Čierny štít

15.06.2010
v-tatry-cierny-stit

           Horúce leto v Tatrách niekedy trvá len pár dní. Snáď nie poslednú slnečnú sobotu vyrážame na našu úvodnú VHT túru tejto sezóny - Čierny štít 2429m n.m. Dole pri Bielej vode sa zhlukujú autá, pripravuje sa beh do vrchu na Zelené pleso, memoriál Karla Jakeša. Kým bufetujeme na chate, pribiehajú prví spotení bežci a za nimi desiatky ďalších borcov a borkýň, v tom úpeku to mali veru ťažké, ale účasť je výborná.

 

Okolo plesa stúpame hore po starých reťaziach do Veľkej Zmrzlej, veľké snehové polia stále lákajú aj na lyže. Božské ticho. V Baranej kotlinke pod kopcom chladíme rozpaléné telá a tatranské vášne v snehu, obedujeme a dohadujeme sa ako ďalej, sprava či zľava. Ideme vpravo cez trávnatú lávku na hrebeň, polovica zostupuje späť, vrcholové družstvo po 50min úspešne máva a píska z vrcholu. Až na jeden opatrný úsek to bolo celé v pohode.

 

Zostup snehom ide rýchlo, teraz by sa hodili lyže! Dobrým aj zdravým zvykom sa stáva kúpanie v jazere, v zátoke bez prítoku je vraj voda teplejšia :-) Pekný deň v horách, tešíme sa na ďalšie vrcholy, možno už v základnom tábore. :-)

 

Roland Lipták

Foto: Roland, Milan

Fotky V. Tatry - Čierny štít


Diskusia
Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 4495936