Zerminigerspitze 3109m. Südtirol

28.11.2010
zerminigerspitze-3109m-sudtirol-

          Pri balení sa na jesennú jablkovú brigádu v Južnom Tirolsku som už vedel, o čo sa tam jedná a tak som si nezobral žiadnu výstroj na túru. Radšej som pribalil tabletky proti bolesti.

Situácia sa však vyvinula tak, že som na konci brigády šancu predsa len dostal. Celý ďeň voľno a úžasné jesenné počasie k tomu. Nachádzal som sa v Latschi, jednom zo stredísk doliny Vinschgau. Až budete v obchode kupovať Goldeny a na bedničke bude nápis Val Venosta, budete vedieť odkiaľ sú.

 

Priamo nad dedinou sa vypínajú končiare atakujúce hranicu 3000 metrov. A aby to šťastie bolo dokonalé, neďaleko nášho ubytka v stavebných unimobunkách sa nachádza dolná stanica lanovky (10,- horedole). Tá ma vyniesla dobrú tisícku výškových metrov vyššie a vrátila ma aj s mojou ubolenou kostrou do hry.

 

Údolie_Vinschgau_-_Val_Venosta

Na veľkej panoramatickej mape som lokalizoval dva možné ciele: Vernoi s výškou tesne pod 3000 a Zerminiger s 3109 už poctivú trojku. Samozrejme tá trojka už bola aj o kus ďalej. Prevýšenie cca 1400 ukazovalo, že by to šlo.

 

Počasie ideálne, zmena nehrozí a tak som s bundou okolo pása a s flaškou v ruke vyrazil. Prechádzka jesennou prírodou nakoniec nebola až taká krátka, aj prevýšenie bolo väčšie ale o necelé tri hodinky som sa už kochal na vrchole. O to väčšia radosť z vrchola bola, keď som tam stretol mojich domácich frírajdových parťákov.

 

všade_naokolo_hory

Boli vyzbrojení od hlavy po päty, dokonca tvrdé vibramy na mačky na nohách, ale poznajú ma už zo zimy a tak sa moc nedivili mojej výstroji a ponúkli ma hnneď čajom. Zabratých do debaty nás po chvíli vyrušili dvaja prichádzajúci turisti. Žena ma poznala z lanovky a hneď sa spýtala: 

 

"Si bol v lanovke, že?"

-ehe

"To si bežal abo čo?"

-ee... kráčal, a fotil, zakýval som foťákom

"A batoh máš kde?"

- nemám, pokrčil som plecami

"A jedlo!?"

-vytiahol som z vrecka snickers

"A pitie?!!"  pýtala sa ďalej stále viac pohoršená

-vytiahol som z druhého vrecka pollitrovku coca-coly, "Viem že to nie je optimálne, ale ináč som fakt nemohol a v tomto počasí som predsa musel ísť!" povedal som jej aby som ju upokojil...

 

Takže, ťah na bránku a ďalšia trojka do zbierky!

Vychutnajte si fotky!

 

M.Bartoň

Fotky Zerminigerspitze 3109m. Südtirol

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri