Chata pod Kľačianskou Magurou

28.10.2011
chata-pod-klacianskou-magurou

          Začalo sa to všetko malou útulňou, ktorá vyrástla na peknú veľkú chatu. Názov chata dostala od neďalekej chránenej rezervácie Kľačianska Magura. Prešla rôznymi podobami, aj tá dnešná sa práve vylepšuje vďaka majiteľom – turistom. Chata v posledných dňoch dostala nový náter, dvere, hojdačku. Celkovo má pre turistov využiteľné prízemie s barom a krbom, prvé poschodie s veľkou jedálňou a krbom a poschodia s izbami. Kto sa už nevojde, môže prespať na karimatkách. Turistom sú k dispozícii WC, lavičky a stoly ocholo chaty, pre ubytovaných ohnisko. Sme vo výške cez 1.000 m n.m., počas pekných dní je Turčianska kotlina ako na dlani.

 

Poloha:

          „Magura“ sa nachádza 50min od hlavného hrebeňa Krivánskej Malej Fatry. Aj napriek tomu ju ľudia využívajú ako jednu z možností  na prespanie pri hrebeňovke. Prístup na Maguru je pešmo aj bicyklami.

 

Turistické trasy:

Turčianske Kľačany – chata

Lipovec – Panošiná - chata  

Strečno – Starhrad – Chata pod Suchým - Javorina – Príslop pod Suchým - Sedlo pod Suchým – chata

Varín - Javorina – Príslop pod Suchým - Sedlo pod Suchým – chata

Krasňany – Sedlo Priehyb – sedlo pod Suchým – chata

Hrebeňovkou po červenej od Veľkého a Malého Kriváňa – Sedlo pod Suchým – chata

 

Cyklotrasy:

Turčianske Kľačany – chata

 

Ubytovanie:

          „Magura prichýli 20 turistov, ktorí si môžu vyberať z 10posteľovej a 5x2posteľových izieb na prvom poschodí. Skromné sprchy, WC a TV v jedálni zvyšujú konfort. Izby sú vybavené radiátormi ktoré hrejú ako divé a peknými posteľami s povlečením.

 

          Chata je otvorená celoročne. V minulosti sa okolo chaty motalo veľa lyžiarov, dnes už žiadny vlek nefunguje. Chata sa aj napriek tomu teší obľube hlavne Turčanov. Nie je tu moc „medveďno“, ale človek nikdy nevie J 

 

Ubytovanie:

Chata: 0907 338 871

Prevádzkovateľka: p. Pittnerová 0905 766 650

 

Martina

Fotky Chata pod Kľačianskou Magurou

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Chata pod Kľačianskou Magurou
Ripo 07.11.2011
Pridal som do galérie tablo, ktoré visí na chodbe pri jedálni. Sú na ňom členovia KSTL Vrútky, ktorí stavali súčasnú chatu v r.1949. Je nižšie ako pôvodná, aby voda zo zachyteného zdroja mohla tiecť samospádom. Pôvodnú menšiu chatu z r.1926 (Lamošovu útulňu) vypálili fašisti v r.1944.

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri