Horomilfest 2012 v Považskej Bystrici

24.09.2012
horomilfest-2012-v-povazskej-bystrici

Babie leto v Považskej Bystrici patrí už tradične festivalu HOROMILFEST, ktorý 28. septembra otvorí svoje brány už po štvrtýkrát. Táto trojdňová prehliadka filmov a prezentácií hostí sa opäť uskutoční v priestoroch kina Mier v centre Považskej Bystrice a znovu prinesie bohatý program a sprievodné akcie.

Diváci sa môžu tešiť najmä na kvalitné filmy od Pavla Barabáša, krátke filmy s outdoorovou tematikou, ako aj na nový film režiséra Tomáša Hulíka, ktorý zavíta na festival osobne. Nebude však jedinou delegáciou k filmom, prídu aj autori a protagonisti filmov Mercúň, Nad nami a Májové čučoriedky. Veľkými lákadlami sú aj hostia ako napr. spevák Whisky zo Slobodnej Európy, lyžiar Robin Kalleta. Peter Becko Ondrejovič a festival udelia tento rok aj cenu najvýznamnejšiemu cestovateľovi Slovenska – pánovi Františkovi Kelemu.
 
Región Považskej Bystrice zastupujú v programe pracovníci CHKO Strážovské vrchy, ktorí divákom ukážu výsledky výskumu orla skalného. Diváci však môžu využiť aj voľný vstup na lezeckú stenu, kde budú na nich čakať aj odborníci z francúzskej firmy PETZL, aby im pomohli pri ich prvých krokoch na lezeckej stene. Školenie je tiež určené aj pre skúsených horolezcov, ktorí sa môžu priučiť novým technikám istenia a tiež si vyskúšať širokú škálu pomôcok.
 
Určite sa oplatí prísť si pozrieť aj jedinečnú výstavu preparovaných živočíchov z okolia Považskej Bystrice, ktorú Horomilfest organizuje spolu s Vlastivedným múzeom. Horomilfest pokračuje aj v nedeľu, počas ktorej môžu milovníci prírody navštíviť Dúpnu jaskyňu v Strážovských vrchov alebo ísť na neďaleký hrad Lietava, kde budú na nich čakať sprievodcovia a pripravené je aj premietanie filmov z predchádzajúcich ročníkov Horomilfestu. Viac o programe nájdete na internetovej stránke www.horomilfest.sk  

Fotky Horomilfest 2012 v Považskej Bystrici

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri