Kúpanie na diaľničnom odpočívadle Petersberg
29.06.2019
Cestujete často hlavným diaľničným ťahom Wiedeň - Salzburg - Innsbruck? Predovšetkým v letných mesiacoch môže byť tá nekonečná cesta riadne otravná a na nejakú zastávku a hlavne zachádzku určite veľa času neostáva. Je jedno či cestujete cez Brenner do Južného Tirolska, cez Landeck na Reschenpass prípadne do Engadinu. Touto trasou rovnako musia ísť všetci smerujúci do Švajčiarska cez Arlberg prípadne ešte ďalej.
Až vyrazíte ráno niekde od Bratislavy tak presne naobed keď slnko už bude poriadne pripekať budete niekde pri Brannenburskej bráne. Mieste kde sa z Nemecka diaľnica opäť vnára do Rakúska. Zastaviť sa po ceste niekde v tej horúčave okúpať? Kacírska myšlienka veď predsa na diaľnici sa naháňajú drahocenné minúty! :)
Je to už nejaký ten rôčik čo cestujem týmto ťahom vždy približne niekedy koncom júna. Na diaľničnom odpočívadle Petersberg ešte na nemeckej strane tesne pred hranicou s Rakúskom sa urobiť zastávku určite oplatí. Hlavne v horúčave.
Parkujem napravo, medzi stromami sa už rysuje známe jazero. Vyberám z auta už nachystané plavky s uterákom, rovnako obed na ktorý som si určil čas v tomto prekrásnom prostredí. Diaľničné odpočívadlo oddeľuje od jazera plot. Väčšina cestujúcich si pri krátkej zastávke ledva všimne kde sú a keby si aj to krásne miesto všimli zbadajú plot a určite si pomyslia: "To nepôjde, určite sa to nesmie!"

Ale opak je pravdou. Hneď pri parkovisku je v plote bránička. Nie je zamknutá. Od nej asi 20 metrov už nachádzam krásne miesto v tráve na brehu krištálovočistého jazera. Vyťahujem občerstvenie a po ňom sa idem okúpať. Tabuľa neďaleko hlási: "Kúpanie len na vlastné nebezpečenstvo."
Neponáhľam sa. Do večera v pohode prídem do môjho cieľa. A tak si dávam kolečko okolo jazera. Na viacerých miestach stretávam ľudí opaľujúcich sa alebo plávajúcich v jazere. Vyzerajú ako domáci, žiadni pocestní ako ja.
Uzatváram kolečko okolo jazera. Hneď mám z celej cesty keď človek sedí celý deň v aute úplne iný pocit. Okúpem sa ešte raz. Voda je príjemná, určite má minimálne 20 stupňov. V tejto horúčave to najlepšie čo človek môže urobiť. A takto príjemne schladený pokračujem ďalej v smere na Innsbruck...
Martin Bartoň
Fotky Kúpanie na diaľničnom odpočívadle Petersberg
Diskusia
Top Články - za 30 dní
- Štrbský štít 2385m. JV žlabom z Mlynickej doliny (594x)
- Prostredný hrot Stillovým žlabom (485x)
- Malý horolezecký manifest Ta33 (450x)
- Koruna Zeleného plesa podľa Jančiho Matavu (417x)
- Skoba Košútka - ak sa chceš rozliezť do sezóny v Martine (415x)
- Človečina, kl. V+, Zadný Popradský zub - Veľká Kôpka 2354m (401x)
- Skialp Val Forno - čistenie reťazí na Monte dell Forno (367x)
- Ľadové kráľovstvo v Pontresine (360x)
- Gipsyho prechod podľa Elka (351x)
- Vysoké Tatry: Hrebeň Hrubô (342x)
Fórum
- Skialp Val Forno: okruh cez passo di Val Bona a Sella del Forno
02.04.2025 - príspevok k diskusii
sa teda nezastavis, take tury davas k ranajkam a olovrantu a este popritom stihas zachranovat ;) s mobilnym bufetom. svizzera excellata! - Po zvážniciach cez Flochovú
17.02.2025 - príspevok k diskusii
Bez tých medvedích stôp by sa to v tejto oblasti snáď ani nerátalo :-) - Žiarska dolina: stávka na istotu
26.01.2025 - príspevok k diskusii
no parada! skvelo vyslo v tejto biede. ale tote merne laty budu asi uz len na meranie vysky lyzi a snehuchtivych ludkov {idealne omladina} v buducnost... - Posledný prášok pod Šiprúňom?
20.01.2025 - príspevok k diskusii
aspon ze vyhlady boli tutove. nie ako minule, ked sme tam v sivote kreslili do hmly. - Seriózny skialpaktuál: Šútovo - Zajacová – Generál – Chata pod Chlebom
08.01.2025 - príspevok k diskusii
tak toto je fakt bieda so snehom. ale o to vacsie nadsenie. treba tu biedu fyzicku moralne vyvazovat a naopak. dobre ste povyletovali, sak co ine cez ... - Švajčiarsko: Skialp Top 13 Horný Engadin
26.12.2024 - príspevok k diskusii
vdaka za darceky. tazko si vybrat z tvojej paradnej pizzerie. ale casom isto pribudne aj cukraren, ja som viac na sladke ;-). este par teplych zim a p... - Crna Gora turisticky: Vrsuta
23.12.2024 - príspevok k diskusii
Šak tam jedna v kríku sedí - ak ti málo bolo, nemala si tak letieť dole, mohli sme ešte nejaké pohľadať :-)