Náučný chodník Čierny kameň

30.07.2021
naucny-chodnik-cierny-kamen

Tento okruh sme tu už raz mali, ale neuškodí pripomenúť si – lebo je to jedna z najkrajších častí Veľkej Fatry a z Vyšných Revúc zároveň aj jeden z najkrajších a najpohodlnejších prístupov priamo na hrebeň. Preto je nástup „od kaplnky“ veľmi populárny v zime či v lete a s tým hneď súvisí jedno upozornenie: len pár áut sa tam zmestí a počas „turisticky frekventovaných“ dní je tam s parkovaním dosť problém. Takže prosím rešpektujme najmä potreby domácich. Dá sa aj trochu vyššie a nižšie stáť.

Prechádzka je to na takých päť hodín a najlepšie takto „v protismere“ náučného chodníka, ktorý inak začína v Stredných Revúcach nad kostolom. Lebo takto je výstup mierny a zostup dlhší a strmší. A so začiatkom dopoludnia bude takto aj slnko viac za chrbtom. Na chodníku je osem panelov, fungujú od r. 2010 a viac informácií je napríklad tu: http://naucnechodniky.eu/naucny-chodnik-cierny-kamen/

My sme si ho tentokrát ešte trochu „nadstavili“ malou zachádzkou cez vrchol Ploskej a jej severný traverz – je to nenáročné a veľmi vďačné na výhľady. Taká necelá hodinka navyše. Okruh je možné samozrejme „neuzavrieť“, lebo začína aj končí pri zastávkach autobusu. Alebo sa cestou nazad k autu (asi dva kiláky) zastaviť v niektorej z „občerstvovačiek“, prípadne v „zázračnej vtáčej záhrade“, ktorú nemožno minúť. Vrelo odporúčam.

Rišo Pouš

Fotky Náučný chodník Čierny kameň

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri