Novinky od Powerbaru: Smoothie a Hydrogel

21.10.2016
novinky-od-powerbaru-smoothie-a-hydrogel

 Od vzniku Powerbaru a ich prvej "lepivky" už uplynulo veľa rokov. Vývoj ide nezadržateľne ďalej a súčasné trendy vo vytrvalostnom športe si žiadajú spôsoby, ako dostať do tela pri výkone energiu a všetko potrebné čo najrýchlejšie a najefektívnejšie. Zároveň to ale musí aj chutiť.

Energetické gely sú už roky neodmysliteľnou súčasťou sortimentu každej firmy venujúcej sa športovej výžive. Gely prišli ako prirodzený následník rôznych tyčiniek. Ich úlohou bolo a je dostať do tela potrebné veci rýchlejšie a ľahšie, ako to už bolo pri tyčinkách, ktoré vyžadovali dôkladné požutie a okamžité zapíjanie tekutinami.

 

Powerbar však pokračoval vo vývoji ďalej a tak ako nadstavba gelu vznikol Hydrogel. Zatiaľ čo pri klasických geloch, ktoré sú tuhšie, hustejšie a lepivejšie, vzniká počas výkonu potreba okamžite po užití gelu ho zapiť, pri Hydrogeli reagovali výrobcovia na špecifické potreby a pripomienky športovcov a odstránili tak aj posledné nevýhody gelu. Hydrogel v rôznych chuťových aj obsahových variáciách tak ponúka jedinečný spôsob, ako počas výkonu jediným úkonom dostať do tela potrebné "palivo".

Hydrogel je vlastne jemne riedený gel, ktorý nie je potrebné ihneď po skonzumovaní zapiť. Ocenia ho cyklisti, triatlonosti, ultrabežci, ale napríklad aj horolezci. Práve tí často bojujú počas svojich extémnych výkonov s dehydratáciou. Pri situácii, keď vám v horách dôjde voda, ste automaticky odstavený aj od možnosti prijímať energiu v podobe tyčinky alebo jedla, ktoré je treba zapiť. Hydrogel je použiteľný aj v takomto prípade.

Viac informácií tu:  Powerbar Hydrogel

 

Powerbar_Smoothie

 

Powerbar Smoothie.

 

Vývoj sa nezastavil ani zdokonalením gelu a vznikom hydrogelu. Potreba prijímania potravy počas dlhého vytrvalostného výkonu je veľká. Možnosti však často obmedzené. Samotné gely určite nestačia, ak sa jedná o výkon trvajúci dlhé hodiny. V súčasnosti sa stále viac tlačia do popredia dlhé behy, ktoré nezriedka trvajú aj 20 a viac hodín. Špecifickým problémom práve pri podobných podujatiach je príjem potravy. Čas niečo zjesť by pri takom dlhom výkone aj bol. Žalúdok je však často proti...

Aj na základe podobných potrieb vznikol Smoothie od Powerbaru. Jedná sa o ovocné pyré, ktoré má však oproti klasickej detskej výžive dvojnásobný obsah sacharidov a ďalšie pridané látky potrebné pri extrémnom výkone. Na rozdiel od gelu však Smoothie chutí lepšie a zasýti viac ako gel. V záveroch extrémnych pretekov býva často najväčším problémom žalúdok a jeho neschopnosť prijímať potravu. Práve pri takýchto situáciách je Smoothie jednoznačným tajným tipom.

Viac informácií:  Powerbar Smoothie

 

Martin Bartoň

 

 

 

 

Fotky Novinky od Powerbaru: Smoothie a Hydrogel

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri