Ranný tréning

10.02.2010
ranny-trening

Píp, pííp, píííííp. Protivný budík. Ledva rozlepené oči, spomínanie na včerajší výmysel. Mrvenie pod susedným paplónom – spinkaj láska, prídem. Rozkývať kĺby, obliecť. Jedna vrstva, druhá, tretia. Šatku, čiapku, rukavice. Zamykám zvonka. Nočný vrátnik, prekvapený zaspatý pohľad. Behať? Teraz????? Bzučiak na vchode, hups do snehu po členky. Oranžové ticho......a zima. Ako v ruskom filme. Prvé opatrné kroky, zrýchľujem. Vločky šteklia na tvári. Spiace mesto, vrčanie traktora. Neviditeľný chodník, odhrnutá cesta. Hlboké stopy po maratónkach. Prvý ranný autobus, nechápavý pohľad spoza volantu. Štrikovanie bočnými uličkami. Už je dobre, telo sa zohrieva. Les na obzore.

Tunel do lesného ticha, oranžové odblesky mesta na snehu. Zajačie stopy, srnčie stopy, moje stopy, oranžová sa mení na šedú. Ticho. Tiché vŕzganie spod nôh. Tiché padajúce vločky. Tiché sklonené konáre, snehové závažia. Zapadnutá zvážnica, obrys cesty. Z kopca do kopca, sprava doľava, pravidelné tempo, žiadne vážne kilometre, ľahký beh na pohodu. Úsmev na tvári. Mesto sa stráca za chrbtom, oranžová tma sa mení na sivú. Sneh svetielkuje, svet tíchne, zima vonia januárom, v nose štípe. Rytmická monotónnosť. Kilometre pribúdajú. Lesná hradba. Obrátka.

Návrat po vlastných stopách. Svetlá v diaľke, oranžové blikanie pomedzi konáre. Z kopca. Tlmený dopad chodidiel. Do kopca. Kolená vyššie! Nálada núti zrýchľovať. Myšlienky sú slobodné. Ešte pár metrov. Vynorenie z tunela. Oranžová vybledla. Babka s lopatou, mačka vysoko dvíha labky. Na zastávke nechápaví ľudia. Ubytovňa na obzore. Domovník a čerstvo odmetené schody. Pusa, strečing, sprcha. Denný vrátnik. Do práce? Tak skoro??? Sneh po členky, mesto už zhaslo. Je svetlejšie, ale sivé. Autá v bielych kožuchoch. Deň sa začal.

Andrej

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Ranný tréning
sisa (sisjak@gmail.com) - 11.02.2010
Super,som rada ze nie som sama podobne postihnuta:-)) Aj ja mavam casto takyto beh cez sneh, ale u nas je to bez tych aut - na oplatku mam medvede a srnky co ti behaju popred celovku + adrenalin navyse:-)) Oni si ale aspon neklopu po cele ked ich stretnem:-)

RE: Ranný tréning
ripo 11.02.2010
Ale zas ktovie čo si tie králické srnky o tebe myslia... Inak pripájam sa, tiež to poznám, naposledy včera som sa potkýnal Sásovskou dolinou :-)

RE: Ranný tréning
11.02.2010
Zlomil som si ruku lebo som bol potme behať. Kde som to už len počul??

RE: Ranný tréning
ripo 11.02.2010
a vraj admin do diskusie nepise...kde som zas ja toto uz pocul :-)))

RE: Ranný tréning
sisa 12.02.2010
Neviem ci to bolo kvoli tomu ze bola tma - ta ruka:-) Srnky su v pohode - uz si zvykli - tak isto aj susedia. Len este najst niekoho s podobnou uchylkou a bude to dokonale:-))

RE: Ranný tréning
Rob (robert.blasko@gmail.com) - 17.02.2010
Dobre vediet, ze aj medzi kockami su podobne "postihnute" s rovnakou krvnou skupinou :)

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri