Slovenský raj - roklina Veľký Sokol - Aktualizované!

14.08.2009
slovensky-raj-roklina-velky-sokol-aktualizovane-

Rokliny Slovenského raja predstavujú pre turistov spod Tatier akúsi turistickú istotu. Na rozdiel od Tatier, kde hraje veľkú rolu počasie sa v Slovenskom raji dá odturistikovať prakticky v každom ročnom období a aj počasie nemusí byť ideálne. Veľký Sokol sa nachádza v západnej časti Slovenského raja. Východiskom na túru je Hrabušická píla. Dá sa tu spraviť pekný a logický okruh - hore žltou, dole červenou.

Po veternej kalamite spred pár rokov je v rokline množstvo popadaných stromov, tie však len umocňujú dojem divočiny. Zoberte si lepšiu obuv, lebo suchou nohou tu neprejdete ani za pekného počasia.
Túru odporúčam predovšetkým na jar a potom hlavne v jesennom období, vyhnete sa tlačenici a na jeseň sme už ani neplatili žiadne poplatky.

M.Bartoň

Veľký_Sokol_2018

 

Aktualizované apríl 2018:

Na otázku ktoré úseky Slovenského raja odporúčam prejsť by som bez zaváhania odpovedal: Všetky! Nás baví chodiť do jednotlivých roklín aj viackrát a tak sme sa vybrali v letný aprílový deň do chládku Veľkého Sokola už neviem po koľký krát. Galériu som doplnil o nové fotky. Ako tak pozerám oproti fotkám spred 9 rokov tak hlavne Glacká cesta bola suchšia, pohodlnejšia. Drevo sa po nej vozí stále ale konečne je už aj cyklotrasou a tak sa tu môžete na bajku voziť legálne.

Veľký_Sokol_2018

Takže Slovenský raj určite áno: na jar alebo na jeseň.

Fotky Slovenský raj - roklina Veľký Sokol - Aktualizované!

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Slovenský raj - roklina Veľký Sokol
quonab (quonab@zoznam.sk) - 14.02.2012
...a robil si uz Maly Sokol ?odporucam..

RE: Slovenský raj - roklina Veľký Sokol
16.02.2012
Add. quonab - Nie som zastancom prikazov, zakazova inych hovadin v navstevnych poriadkoch, ale Maly Sokol je od roku 199x turisticky nepristupna roklina. Nabadat niekoho verejne aby ju vyskusal mi pride trosku ako nabadat ludi jazdit cez obce neobmedzenou rychlostou, lebo niekto iny tak jazdi tiez...

RE: Slovenský raj - roklina Veľký Sokol
martin 17.02.2012
všetky značky slovenského raja som si "odfajkol" ešte počas školskej praxe na Dedinkách, to bol ešte Malý Sokol prístupný, odvtedy som bol v raji veľakrát a prešiel som aj viaceré neznačkované trasy, posledné spomienky mám na bajkové túry s kamošmi - masívna ťažba dreva, erózia a koľaje na historickej Glackej ceste, a stále pre cyklistov uzavreté Geravy... Táto stránka by určite nemala nabádať k porušovaniu zákonov, ale mala by rozhodne nabádať k tomu aby ľudia používali vlastnú hlavu a samozrejme boli pripravení niesť zodpovednosť za svoje činy!

RE: Slovenský raj - roklina Veľký Sokol
ezo5 (ezo5@azet.sk) - 13.01.2013
Niekedy mam pocit, ze na niektore veci staci dat nalepku "nepristupny" a ludom to staci, aby sa takto pomenovana vec dostala do centra zaujmu, hoci je neatraktivna v porovnani s ostatnymi. Ak niekto odporuca Maly Sokol, tak to robi, mylslim si, len z tychto dovodov. Maly Sokol je totiz v porovnani s ostatnymi, pristupnymi roklinami, absolutne neatraktivny mimimom prirodnych ukazov, pre ktore je SLovensky raj znamy a vyhladavany, je to dlha, nezazivna cesta uzemim v najprisnejsej ochrane prirody, ktora konci na lesnej ceste v srdci narodneho parku, odkial vas caka este peknych par km k nejakemu obydliu, nenajdete tam jediny vodopad, jedinu kaskadu, ale zato urcite narusite pokoj jej lesnych obyvatelov, pre ktorych bolo toto uzemie zaradene medzi uzemia v naprisnejsom stupni ochrany.

RE: Slovenský raj - roklina Veľký Sokol
LenRob 14.01.2013
Zeby zaby? Maly Sokol je neatraktivna roklina? Nuz, kazdy ma narok na svoj nazor, ale respektujme dany stav, ze je to uzavreta cast NP Slovensky Raj... Vyhlad zo Srncich skal bol zrejme tiez neatraktivny:)

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri