Turistický aktuál z hrebeňa Krivánskej Fatry

04.10.2018
turisticky-aktual-z-hrebena-krivanskej-fatry

Alebo taký rýchly fotoreport zo začiatku babieho leta...

Lebo posledný septembrový deň (v nedeľu) som nemal veľa času, ale počasie vyšlo takmer dokonalé - a taká príležitosť sa neodmieta. Vybehol som preto aspoň zo Šútova (ešte za brieždenia) cez Generál pod Chleb a od chaty už v gýčovom svetle po hrebeni cez oba Kriváne na Suchý.

Domov tiež najkratšou cestou - cez Maguru do Kľačian, aby som už na poludnie zarezával „na rodnej hrude“.

 

Ale zas až tak som nešibal do koní, aby som nefotil - to počasie proste nútilo každú chvíľu zastaviť a obdivovať panorámy jednej z najkrajších slovenských hrebeňoviek. Ráno síce ma prízemný mrázik a kosa v tieni hnali hore kopcom rezkejšie, ale už na Veľkom Kriváni to bolo skoro na tričko, bez vetra. Len sobotňajšia námraza ticho cupotala dole z kosodreviny a na chodníkoch, k slnku otočených, bolo trošku slizko z roztopeného srieňa. Bol som tam skoro presne na chlp ako pred dvoma rokmi (odkaz je nižšie), aj keď vtedy som na hrebeni mohol stráviť dvojnásobok času. Hlavne som ale mohol porovnať, ako vtedy farby jesene nastúpili oveľa skôr - vidno to aj na fotkách. Teraz ešte v lese prevládali odtiene zelenej a nad lesom to tiež ešte nebolo až tak do hrdzava.

 

Takže kto tam nebol alebo nemohol, dúfam, že sa aspoň poteší fotkám, aj keď také už každý videl aspoň stokrát. Ale tieto pohľady nikdy neomrzia. Babie leto nás hádam ešte túto jeseň obdarí. Príjemné pozeranie :-)

 

Rišo Pouš

Fotky Turistický aktuál z hrebeňa Krivánskej Fatry

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Turistický aktuál z hrebeňa Krivánskej Fatry
Čendo 04.10.2018
Ej veru o dosť lepšie počko ako v sobotu,keď som bol na Stohu.Paráda,aj fotečky.

RE: Turistický aktuál z hrebeňa Krivánskej Fatry
sherpa 10.10.2018
no tak ako to je s tym oteplovanim? sak rekordy boli teho roku ne? ta teraz je sicko skorej? ci uz sme pretocili kompletne o cely cifernik? ;-)

RE: Turistický aktuál z hrebeňa Krivánskej Fatry
Ripo 11.10.2018
Už si presne nespomínam, ale mám dojem, že druhá polovica leta bola vtedy veľmi suchá a sme sa viacerí vtedy divili, ako skoro sa začali stromy farbiť.

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri