Vydarený deň: 3 v 1

17.12.2011
vydareny-den-3-v-1

8:00 BB: Aj potrénovať by dobre bolo, aj poturistikovať, aj z roboty sa domov dostať. Je to jasné, treba všetko naraz spraviť, 3 v 1. Počasie praje, preto ráno poskakujem na autobuske a teším sa nad inverziu. Pekne naľahko, vystrojený na „dlhší “ bežecký tréning. Teplota ideálna, mínus päť :-) Nekonečné babie leto prešlo do babej zimy.

 

 

9:00 Turecká: Štart! A čím skôr hore na Líšku, nad ten inverzný smrad, plazím sa direkt po zjazdovke. Asi po 300 metroch (dĺžky, nie výšky) už vyzliekam horné vrstvy, pučím nimi rožky v batohu a ďalej imitujem beh do kopca. O chvíľu už zo mňa kvapká, len chodidlá mrznú v srieni. Fajn, to prejde. Pod Krížnou už mi stúpanie pripadá ako rovinka, obieham prvých ľudí.

 

 

10:00 Krížna: Hore slabučký vánok, ale aj tak ľadový, nahadzujem druhú vrstvu. Dnes to bude so slnkom aj vetrom do chrbta, zase fajn, stačí tričko. Frčkov, Ostredok ako po koberci, netreba sa pod nohy dívať, kochám sa – od Tatier po Strážov všeeeetko vidno, dvakrát fajn. Trochu kľučkovania pod Ostrým vrchom pomedzi šutre. Koniarky, Chyžky a už sa aj plazím na Ploskú, zas po „koberčeku“.

 

 

11:00 Ploská: Vystrašil som dvojicu na vrchole – na pár sekúnd sa otočili a just vtedy som sa im za chrbtom fučiaci vynoril. Ale to nie naschvál! Zbieham pod Borišov a telo čosi chce – začína pichať v boku. Znak prepáleného tempa, ale tu? Žeby bolo hladné? Skúšam podplatiť dvoma banánmi, pomáha. Šoproň, Javorina – ešte posledné rozhľady pred ponorením do lesa. Profil už je riadne „pílovitý“, čakám kedy začnú v prudkých stojkách páliť stehná. Zatiaľ nič, tak fajn.

 

 

12:30 Malý Lysec: Banánové palivo minuté, žalúdok zas otravuje, takže na kopci najdlhšia pauza, 9 minút :-) Akurát na 4 rožky a syrové „črievko“. Čiže obed. V tieni námraza, na slniečku sa výborne sedí. Dosť! Rozhýbať stuhnuté nohy do behu a striedať: prudko hore – prudko dole  bukovým lesom. Dole miestami aj pomalšie ako hore – pod lístím všeličo zákerné striehne. Niektoré svahy už sú veeľmi ťažko behateľné. Ku koncu ihličnatý les, ale tu zas konáre z ťažby na chodníku, divím sa že mám ešte silu skákať do kopca cez ležiace kmene, to je forma, faaajn!

 

 

13:30 Jarabiná: Odpájam sa z hrebeňa na modrú, aj keď kacírske myšlienky by ma hnali smer Ľubochnianske sedlo – na smerovníku len 5:20 :-) Ale to má čas na jar. Najprv prudko dolu, potom superprudko hore na Kečku - a ešte sa aj šmýka. V najlepšom zvoní telefón, aspoň to predýcham. Z vrcholu už definitívne dole, ale už len mierne a po lúkach, takto to bude až do konca, fajne fajnúúúčko!

 

 

14:00 Bukoviny: Niekde na lúkach medzi Jasenskou a Kantorskou dolinou. Ideálna zostupová trasa, nemusím do doliny, do zimy.  Aj preto sa na Mažiarkach odpájam z modrej a ponad Jaseno a Belú valím k martinskému skanzenu. Ako klesám, tričko nestačí, schladzuje sa. Na konci je to doslova cezpoľný beh, aj vďaka hmle (či smog je to?), lebo nevidno správny smer. Ale poorané obchádzam a cez pokosené sa bežať dá, keď cesty niet. Osadu Dolina triafam len intuitívne, ale medokýš už s istotou, lebo za ním vidno paneláky. A tečie, fajn!

 

 

16:00 MT: Takže konečná na konečnej MHD na Ľadovni, chlipkám vajcovku z prameňa, vytriasam bordel z maratóniek. Fajnáááá vodička, a čo má byť že dusičnatá? Nezabije – posilní. Uvidíme čo povedia črevá, ale hlavne čo povedia zajtra nohy!

 

Rišo Pouš

 

 

 

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Vydarený deň: 3 v 1
Andrej 18.12.2011
Riško, skvelé - krásny výlet. Takmer rovnakú trasu sa mi podarilo absolvovať v apríli, doklepal som to cez Ľubochnianske sedlo až do Krpelian. Na záverečnú chuťovku cez Kopu do Ľubochne už nezostal morál, snáď nabudúce. p.s.: A čo spiatočná trasa - kade si šiel späť do roboty?

RE: Vydarený deň: 3 v 1
Ripo 19.12.2011
Do roboty v nedeľu večer pekne slušne vlakom :-)

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri