Dutá skala za mierneho dažďa

24.02.2024
duta-skala-za-mierneho-dazda

Výrazný, lesnato – skalnatý kopec nad dedinou Vrícko v Turci, jeden z najjužnejších vrcholov Malej Fatry, s peknými výhľadmi najmä na blízky juh. Už sme ju TU raz mali, aj s detailným popisom prístupu k nej, tak čo ešte? No skoro nič nové, len možno pár iných pohľadov a fotiek ako v pôvodnom článku. Taký recyklát po pár rokoch - lebo ako zabiť dopoludnie, keď plán bol ísť na lyže, no nižšie kopce holé, vyššie už od rána zadekované a od obeda je hlásený poriadny dážď? Podmienky typické pre túto „geniálnu“ zimu.

Prvý raz som tu bol za nie príliš dobrého počasia, ale aspoň jesenné farby boli plnotučné. Aj som si sľúbil, že sem prídem za slnka a v októbri. Teraz znovu nič extra: za dažďa a vo februári, ale aj to sa ráta, keď treba cezpoľného návštevníka vyvenčiť a ukázať mu krásy rodnej hrudy. Do tretice to hádam vyjde...

Taaaakže: klasika z dediny okolo hasičov a ihriska, po šotolinke pod sedlo Huba (akurát sme cestou odbočili k novému vysielaču, či tam nejaký výhľad nebude), potom traverzovým chodníčkom popod skaly k jaskyni, od jaskyne priamo hore, zase sme sa pomotali po hrebienku a cez skalné mestečko na jeho SZ okraji, po ostrom hrebienku sme zišli na lúky sedla Huba a odtiaľ priamo dole do dediny - vyššie už trochu zmoknutí a dole poriadne oštekaní strážcami maštalí.

Všetko ako má byť, toto je ozaj fajná a nenáročná prechádzka do každého počasia a nejaká tá prehánočka sa dá v pokoji prečkať v niektorej z početných jaskyniek alebo pod prevismi skalných stien. Len takto za mokra sú niektoré tie „zlaňáky“ pomedzi skalné veže poriadne šmykľavé, tam si treba dávať pozor. Ale odporúčame, šťastnú cestu!

Foto Ripo, fotomodel Sherpa

Fotky Dutá skala za mierneho dažďa

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Dutá skala za mierneho dažďa
sherpa 26.02.2024
hej, a zlanaky sme dali free solo! aspon dakus silnej "farby" do tej sivej frontovej tlacenky co nam zhora na hlavu padala. na jesen tam musi ale byt za slnka tak pekne, ze fakt tam aj bivakovat jedna radost.

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri