Liechtensteinklamm

15.05.2010
liechtensteinklamm                    Nedávno som zodvihol v aute spod sedadla parkovací lístok. Povaľoval sa tam už dlhý čas... Na jeho odvrátenej strane ma upútal malý obrázok s nápisom.
"Sakra! Kde to bolo?" Pomyslel som si. Otočil som lístok a uvidel miesto: St. Johann im Pongau. "Aha!" Spomenul som si. Už to bol nejaký čas, odkedy som tam bol. Lístok som však už nezahodil...
Liechtensteinklamm - stálo na druhej strane parkovacieho lístka. Šikovný ťah od Rakúšanov, žijúcich z turistiky. Vedel som, že sa v okolí budem čoskoro motať, tak som to nahodil do googlu a cieľ na najbližší upršaný deň bol jasný.

Profesionálna internetová stránka láka turistov: Príďte sa pozrieť na jednu z najúžasnejších prírodných scenérií v Alpách! Chodníček vytesaný v skale vedie turistov do úzkeho kaňonu, miestami až jaskyne. Podľa stránky navštívi toto miesto ročne 130 tisíc návštevníkov. Vstupné je 4 euro.

Prehliadka trvá tak hodinku pomalým krokom. Tam aj späť tou istou trasou. Ideálne do zlého počasia, keď sa aj tak nedá toho moc robiť. Veľká časť vedie chodníčkom vytesaným v skale, čiže nad hlavou máte strechu... Podľa stránky som čakal trošku viac, šikovný marketingový ťah. Som však spokojný. Zo stránky sa okrem iného dozvedám, že toto miesto bolo sprístupnené už v roku 1876. Veľký podiel na tom mal šľachtic Johann von Liechtenstein - preto to meno.

Ďalšie podrobnosti a orientačný plánik nájdete na stránke: www.liechtensteinklamm.atPre milovníkov podobných zákutí odporúčam pozrieť odkazy na ďalšie články.

M.Bartoň

Fotky Liechtensteinklamm

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Liechtensteinklamm
Jaraba 17.05.2010
Pred pár rokmi som bola v Partnachklamm pod Zugspitzom. Vyzeralo to tam veľmi podobne. Tí Rakúšania vedia "predať" ozaj všetko :o)

RE: Liechtensteinklamm
(martin) - 17.05.2010
Vyrúbeš les a predáš drevo alebo spravíš v lese chodníček a predávaš vstupenky - čo je lepšie ???

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri