Potulky Rakúskom - Krimml Wasserfall

08.09.2010
potulky-rakuskom-krimml-wasserfall

           Ak sa práve nepozeráte na lanovku, vleky alebo kopce s kravami, ste v tuneli. Takýto dojem zanechalo vo mne Rakúsko. Kopec hôr ponúka kopec možností kam ísť, aj keď Slnko nesvieti ako by človek chcel.
Dedinka Krimml žije čulým cestovným ruchom, hlavne kvôli vodopádu. Nachádza sa v Národnom parku Vysoké Taury. Je vysoký 380m, má tri stupne – kaskády a patrí medzi najväčšie v Európe. Kto je ubytovaný v hoteli alebo v campe v Krimml, má vstup k vodopádu grátis. Inak za osobu 2e, parkovisko 4e.

 


Rakúska schopnosť urobiť zo všetkého prírodného lákadlo pre turistov sa prejavila aj tu. Široký serpentínový chodník s vyhliadkami, lavičkami, občerstvením, zmes ľudí od Rusov po Írov. Každý sa fotí a kričí, lebo pre hukot vody ho ledva počuť. Pozor, z vyhliadok chodia ľudia často osprchovaní :)


Okrem bežných turistov sa tu sem tam mihne aj niekto s veľkým batohom. Touto cestou vedie výstupová cesta na Großvenediger ( 3 666m n.m.). Po vystúpaní k hornej časti vodopádu vedie cesta dllllhou dolinou. Čo sa tu ešte mihne? Taxíky a cyklisti. Cyklisti si to hornej časti vodopádu môžu vyšliapať po asfaltke, okolo nich sem tam prefrčia taxíky. Vyvážajú turistov k hornému vodopádu alebo pokračujú pribl. 15km dlhou dolinou ďalej, smer Großvenediger.


Ak pôjdete okolo, zastavte sa. Naozaj zaujímavé. Je to z Zell am See na západ, odhadom 60km.

MartinaFotky Potulky Rakúskom - Krimml Wasserfall

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Potulky Rakúskom - Krimml Wasserfall
22.10.2010
k článku bolo pridané video Krimmelského chrliča

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri